Wełniane koce czy kaszmirowe pledy?

Jesień sprzyja siedzeniu w domu i czytaniu książek. Długie i chłodne wieczory nie będą nam straszne, kiedy w pobliżu czeka filiżanka gorącej herbaty, nasz ulubiony fotel i oczywiście miły, ciepły kocyk. Właśnie tym ostatnim elementem zestawu dziś się zajmiemy. Do czego służą nam koce? Oczywiście do tego, aby się nimi nakryć podczas drzemki, wspomnianego czytania książki lub oglądania telewizji. W sprzedaży znajdziemy bardzo duży wybór kocyków. Do najtańszych zalicza się koce polarowe i akrylowe. Są one bardzo lekkie, miłe w dotyku i ciepłe. Wydają się nie mieć żadnych wad, poza tą że są z materiałów syntetycznych. A zatem nie oddychają, nie przepuszczają wilgoci i mogą się elektryzować. Alternatywą dla nich są droższe i nieco cięższe koce wełniane lub kaszmirowe pledy.

Jakie zalety mają wełniane koce?

Naturalna wełna owcza lub z alpaki to jeden z najwyżej cenionych surowców naturalnych. Jest on powszechnie wykorzystywany do produkcji odzieży, dodatków, kołder i oczywiście koców. Wełna ma wiele zalet – przede wszystkim znakomicie izoluje od chłodu, pozwalając skórze oddychać. Wełna jest również ciężka, przez co same koce wydają się znacznie bardziej solidne niż koce syntetyczne. Kolejną ich dużą zaletą jest przystępna cena i duży wybór kolorów. Wełniane koce są chętnie wybierane na prezent dla kogoś bliskiego, jak również dla samego siebie. Posiadanie przynajmniej jednego takiego koca sprawia, że już więcej nie będziemy marznąć w swoim własnym domu.

A może kaszmirowe pledy?

Większość z was na pewno słyszała o kaszmirze. To jeden z najcenniejszych materiałów na świecie. Jak powstaje kaszmir? Jest to w rzeczywistości wełna kóz kaszmirskich. To co ja wyróżnia to bardzo cienka grubość pojedynczych włókien. Liczą one od 15 do 18 mikronów. Dzięki temu wełna z kóz kaszmirskich jest niebywale lekka i puszysta, a przy tym wyjątkowo ciepła. Niestety nie należy również do najtańszych, co przekłada się na wysokie ceny pledów. Ich zakup jest pomysłem na ciekawy i ekskluzywny prezent dla bliskiej osoby. Kaszmirowe pledy są bardzo ciepłe oraz lekkie. Znakomicie nadają się nie tylko do przykrywania, ale umiejętnie zarzucone lub zawiązane, mogą być ciekawym dodatkiem do odzieży. Cena ich zakupu jest kilka razy wyższa niż cena kocyków wełnianych, przez co również dostępność kaszmirowych pledów maleje i należy wystrzegać się podróbek. W jaki sposób można je rozpoznać? Już na pierwszy dotyk zauważymy że oryginalny koc kaszmirowy mocno się różni od podróbki – jest lekki, puszysty i bardzo delikatny w dotyku.

Co lepsze? Wełniany koc czy kaszmirowy pled?

Oczywiście że kaszmir jest materiałem szlachetniejszym niż pled. Dlatego jeśli tylko budżet na to pozwala, warto zdecydować się na kaszmirowy pled. W innych przypadkach warto się skusić na wełniane koce. Ewentualne luki w finansach może uzupełnić szybki kredyt, który przeznaczycie na dowolny cel. Z pomocą takiej pożyczki można kupić dowolny koc lub pled, niezależnie od tego, z jakiego materiału jest wykonany.

mojarafa.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *