To co psiaki lubią najbardziej

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Prawda ta znana jest nie od dziś. Już od wieków zwierzak został udomowiony i towarzyszył ludziom w życiu codziennym. Wielu z nas decydując się na posiadanie psa wybiera najczęściej szczeniaka. Nie ma się temu co dziwić, gdyż chcemy, aby nasz pupil od najmłodszych lat nam towarzyszył i był z nami zżyty. Jednak decyzja o posiadaniu psa powinna być przemyślana. Zwierzak to nie tylko przyjemności i zabawy, ale także obowiązki. Musimy zapewnić mu stały dostęp do wyżywienia ( regularnie go karmić), wychodzić na spaceru ( jeżeli mieszkamy na bloku), a także zapewnić zabawę, podczas której wyładuje nadmiar swojej energii (zwłaszcza szczeniak).

Nauka szczeniaka

Czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał. To powiedzenia tyczy się nie tylko ludzi, ale także zwierząt. Naukę dobrych manier czy sztuczek należy zacząć już od małego szczeniaka. Jeżeli nie chcemy, albo nie mamy możliwości jeździć z naszym pupilem na specjalistyczne szkolenia, możemy tego dokonać sami. Wystarczy, że będziemy konsekwentni w swoich działaniach oraz uzbroimy się w cierpliwość. Ze szczeniakiem jak z dzieckiem, tylko wtedy coś osiągniemy jak będziemy doceniać jego dobre zachowanie. Co to znaczy? Jeżeli Twój zwierzak spełni Twoją komendę od razu go nagródź. Idealnie sprawdzą się tutaj przysmaki dla psa Będzie to stanowiło dla niego nie tylko nagrodę ale także zachętę i mobilizację to np. dalszej nauki sztuczek. Nic tak nie motywuje ( zwierząt także) jak pochwała i nagroda. Na rynku dostępnych jest wiele psich przysmaków oraz ciasteczek. Psiaki je wprost uwielbiają. Nie tylko bardzo smakują zwierzętom, ale zawierają bardzo cenne składniki odżywcze potrzebne do ich prawidłowego rozwoju. Aby znaleźć te najodpowiedniejsze dla naszego pupila najlepiej sprawdza się metoda prób i błędów. W sklepach zoologicznych lub specjalistycznych klinikach weterynaryjnych możemy zakupić takie przysmaki na wagę. O tym, które najbardziej będą smakowały psiakowi zdecyduje on sam.

Szczeniak tryska energią

Przynosząc do swojego domu szczeniaka musimy liczyć się z tym , iż małe pieski mają mnóstwo energii, którą muszą w jakiś sposób spożytkować. Ponadto młodym psiakom rosną zęby, a temu towarzyszy swędzenie dziąseł. Efekt może być taki, że piesek aby załagodzić dolegliwości związane z ząbkowaniem będzie gryzł przeróżne rzeczy ( pantofle, fotel, kanapę, poduszki). Jednak jest sposób, aby tego uniknąć. Wystarczy kupić pupilowi specjalne zabawki dla psów. Są one wykonane z wytrzymałego tworzywa lub materiału, który jest odporny na gryzienie, szarpanie i rozdrapywanie. Wtedy psiak zamiast gryźć nasz kapeć czy fotel będzie szarpał swoją zabawkę. Świetnym rozwiązaniem są również gryzaki naturalne dla psa. Można je dostać w sklepie zoologicznym lub wybranych przychodniach weterynaryjnych. Mają one najczęściej formę suchego mięsa lub ciągnącej się np. kostki. Zwierzaki je uwielbiają. Nie tylko dostarczają im mnóstwo zabawy podczas gryzienia, ale stanowią także pewnego rodzaju smakołyk. Mały pies ma mnóstwo energii i Trzeba pomóc mu ją dobrze spożytkować. Jeżeli pies będzie miał możliwość wyszalenia się np. na spacerze ( gonitwa za chociażby patykiem) wróci do domu zmęczony i nawet nie pomyśli o psotach. Jeżeli zostaje sam na dłużej w mieszkaniu trzeba zapewnić mu zabawki bądź np. naturalne gryzaki, którymi się zajmie.

Wyżywienie pupila

Psy tak jak i ludzie posiadają dzienne zapotrzebowanie na substancje odżywcze, składniki i minerały. Każdy z nas chce, aby naszemu pupilowi niczego nie zabrakło. Tutaj z pomocą przychodzą nam karmy dla psów. Są one odpowiednio zbilansowane, tak aby dostarczać zwierzęciu na każdym etapie rozwoju to czego najbardziej potrzebuje. Jedną z takich karm jest Karma Farmina. Firma ta posiada szeroki wybór karm dla psów w różnym wieku oraz posiada wiele wariantów smakowych. Dostarcza psu wszystkich potrzebnych składników odżywczych, minerałów oraz witamin potrzebnych do jego prawidłowego rozwoju i funkcjonowania.

mojarafa.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *