Odpowiednia sucha karma dla kota

Koty jako mięsożercy potrzebują źródła białka zwierzęcego, aby zachować optymalny stan zdrowia. W tym celu najlepiej jest znaleźć wysokiej jakości karmę dla kotów, która będzie odpowiednia dla wieku i stanu zdrowia zwierzaka. Jeśli to konieczne, można porozmawiać z weterynarzem, który pomoże podjąć decyzje, czym karmić kota. Przy okazji lekarz oceni jego stan zdrowia.

Co jedzą koty?

Koty nigdy nie przeżyją ani nie będą się dobrze rozwijać na diecie wegańskiej. Jest to fakt i bardzo trudno z tym dyskutować. Muszą mieć mięso, aby uzyskać potrzebne im składniki odżywcze, dlatego najlepszym wyborem będzie sucha karma dla kota – apetete.pl, która pokryje dzienne zapotrzebowanie na białko i wszystkie niezbędne składniki mineralne, a także witaminy.

Karmy dla kociąt i dorosłych kotów

Wszystkie kocięta powinny mieć dietę stosowną do ich młodego wieku, ponieważ w tym czasie rozwijają się kości i stawy. Ich pokarm musi być wysokiej jakości i odpowiednio zbilansowany. Sucha karma w pełni zaspokoi wszystkie potrzeby żywieniowe. Mając kocięta, przede wszystkim, należy unikać surowego mięsa, przynajmniej do czasu, aż zwierze skończy 20 tygodni. Do tego czasu ich układ odpornościowy nie jest wystarczająco wytrzymały dla potencjalnych patogenów, natomiast paski surowej wołowiny mogą pomóc usunąć płytkę nazębną z pyska kociaka lub starszego kota. Co równie ważne, kotów nigdy nie wolno karmić gotowanymi kośćmi. Mogą one pęknąć i spowodować wewnętrzne uszkodzenia lub zablokować przewód pokarmowy.

Podobnie jak w przypadku kociąt, podstawą diety dorosłych kotów powinna być dobra sucha karma, dostosowana do wieku. Można oczywiście zaproponować zwierzęciu różnorodne pokarmy, takie jak świeże lub gotowane mięso i ryby, ponieważ są doskonałym źródłem białka.

Co jest surowo zabronione?

Są takie, produkty, których koty absolutnie nie powinny jeść, ponieważ mogą być dla nich szkodliwe, a nawet trujące. Należy o tym pamiętać, kiedy wkłada się, np. jedzenie ze stoły do kociej miski. Szczególnie należy uważać na: rodzynki, winogrona, czekoladę, cebule, kawę i wszystkie produkty, zawierające kofeinę, awokado, chleb, kukurydzę, pomidory, grzyby, a także

 

mojarafa.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *