Naturalne gryzaki – zdrowe uzupełnienie psiej diety

Dbasz o dietę swoją i swojej rodziny. Zależy Ci na tym, aby codziennie na stole pojawiały się zdrowe potrawy, przygotowane z naturalnych produktów. Najwyższa pora, aby z taką samą troską podejść do zdrowia pupila. Smakołyki dostępne w popularnych sieciach handlowych, choć zachęcają atrakcyjnym wyglądem, niekoniecznie są dobre dla Twojego zwierzaka. Wybierz produkty, które są w 100% naturalne, np. suszone mięso.

Dlaczego warto wybrać gryzaki naturalne dla psa?

Nie ważne czy masz w domu szczeniaka, czy psiego seniora. Nie ma też znaczenia, czy Twój przyjaciel jest rasowy, czy to kundelek. Każdy psiak uwielbia gryzaki, zwłaszcza jeśli są naturalne. Gryzaki mogą być traktowane jako forma nagrody, np. za wykonanie polecenia. Jednak spełniają także jeszcze jedną bardzo istotną funkcję – pomagają zachować higienę w jamie ustnej Twojego zwierzaka.

Regularne podawanie psiakowi gryzaków umożliwia pozbycie się płytki nazębnej. Pies, rozgryzając twarde przysmaki, usuwa płytkę nazębną, a dzięki temu na jego zębach nie powstaje kamień. Jeśli Twój pupil nie ma dostępu do tego typu przysmaków, z czasem może się okazać, że stan jego jamy ustnej będzie na tyle poważny, że niezbędne będzie usuwanie kamienia nazębnego przez weterynarza pod narkozą, a nie każdy zwierzak, ze względu na stan zdrowia, może być usypiany.

Dlaczego jeszcze warto rozważyć gryzaki? To dobry pomysł na uspokojenia nadpobudliwych psiaków, które mają problem z nadmiarem energii. Jeśli Twój czworonożny przyjaciel niszczy buty pod Twoją nieobecność lub drapie meble, spróbuj mu podawać naturalne gryzaki. Każdy zwierzak ma potrzebę lizania i gryzienia twardych przedmiotów. Jeśli nie dostarczysz mu odpowiednich produktów, zajmie się tym, co akurat będzie miał pod pyszczkiem.

Gryzaki naturalne vs produkty syntetyczne

Sklepy zoologiczne pełne są różnego rodzaju przysmaków dla psów. Dostępne są zarówno gryzaki naturalne, jak i syntetyczne. Które z nich to lepszy wybór? Jeśli zastanawiasz się, co zamówić dla swojego pupila, zastanów się, czy wolisz produkty pochodzące prosto z natury, czy gryzaki, w których jest dużo chemii, m.in. konserwantów czy ulepszaczy smaku.

Jeśli zależy Ci na tym, aby gryzaki były zdrowe dla Twojego zwierzaka, to wybieraj produkty naturalne. Owszem, ich zapach może i nie jest dla Ciebie zachęcający, za to Twój zwierzak będzie w siódmym niebie! Jeśli specyficzny zapach Ci przeszkadza, to zamknij gryzaki w szczelnym pojemniku. Pamiętaj też o tym, aby przechowywać naturalne gryzaki we właściwych warunkach. Zwróć szczególnie uwagę na to, aby były schowane w suchym miejscu. Podaruj swojemu psiakowi zdrowe i smaczne przysmaki!

Na jakie gryzaki się zdecydować?

Miej na uwadze, że nie każdy pies ucieszy się z nosków wieprzowych czy króliczych łapek z futrem. Dostosuj smaczki i gryzaki do preferencji swojego pupila. Dobrej jakości gryzaki naturalne dla psa możesz zamówić m.in. w sklepie internetowym. Wybór przysmaków jest ogromny, możesz zdecydować się na przykład na:

  • kość suszoną;
  • mięso z dziczyzny;
  • chrząstki wołowe;
  • boczek z dzika;
  • wołowe płucka;
  • ryjki wieprzowe.

A Ty jakie naturalne gryzaki wybierzesz dla swojego pupila?

mojarafa.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *