Jakie zioła na nerki

Zioła są obecne z ludźmi od wieków. Ich zastosowanie na przestrzeni lat było bardzo różne. To nie tylko specyfiki, pomagające w różnego rodzaju dolegliwościach ciała człowieka, ale dawniej stosowane były także do innych celów, między innymi jako magiczny środek. Takie użycie ziół widoczne jest również w wierzeniach, legendach i podaniach ludowych. Obecnie stosowanie ziół pełni nadal dużą rolę. Jednym z zastosowań, jakie można znaleźć dla ziół, jest poprawa pracy nerek, czyli głównych organów układu wydalniczego. Choroby i dolegliwości związane z nerkami mogą być delikatne i zaledwie zauważalne, ale mogą także z czasem przerodzić się w niezwykle dotkliwe dolegliwości i poważne choroby. Warto więc nie bagatelizować objawów związanych z tymi organami.

Jakie są dolegliwości związane z nerkami?

Do najczęściej spotykanych chorób nerek zaliczyć można między innymi kamicę nerek i jej powikłania, zapalenie nerek, a w skrajnych przypadkach są to nowotwory. Duże zagrożenie stanowi także niewydolność nerek i pochodne jej schorzenia. To między innymi: zmiany cukrzycowe, reumatyczne, infekcje wirusowe.

Jakie są najczęstsze objawy, mówiące o tym, że mamy problemy z nerkami?

Choroby nerek zazwyczaj rozwijają się wolno i stopniowo, po cichu. Najczęstszym objawem chorób nerek jest silny ból w części lędźwiowej, który może promieniować w inne strony. Objawem, który świadczy o nieprawidłowej pracy nerek, są również zmiany w oddawanym moczu, na przykład pojawienie się w nim krwi. Mogą to być również zaburzenia pracy serca czy duszności.

Jakie działania i jakie zioła na nerki mogą pomóc w przypadku ich nieprawidłowej pracy?

Leczenie chorób nerek nawet dla dzisiejszej medycyny bywa dużym wyzwaniem. Można jednak podjąć działania profilaktyczne, które pozwolą na uniknięcie problemu chorób nerek. Do profilaktyki przeciw chorobom nerek zaliczyć można wiele działań. To między innymi: picie dużej ilości wody, zwiększenie aktywności fizycznej, ograniczenie soli, czy picie ziół.

Istnieją zioła, które szczególnie dobrze działają na nerki i usprawniają ich pracę. Dobre na nerki są przede wszystkim zioła o działaniu moczopędnym i oczyszczającym, takie jak na przykład skrzyp polny i pokrzywa. Można spożywać je w różnych formach: herbaty, soku, czy w formie kapsułek. Ziołem, pomagającym usuwać toksyny, jest również mniszek lekarski, czy też lipa. Dobrym wyborem będzie również czarny bez i zielona herbata, zapobiegająca głównie kamieniom na nerkach. Usuwać toksyny z organizmu pomoże krwawnik pospolity, a mącznica lekarska redukuje rozwój drobnoustrojów. W przypadku kamicy nerkowej często stosowany jest także perz właściwy. Działanie moczopędne i przeciwzapalne posiada nawłoć. W wydaleniu kamieni nerkowych pomocne mogą być również korzeń lukrecji czy rumianek.

Ziołolecznictwo to świetny sposób na wspomożenie medycyny konwencjonalnej, należy jednak pamiętać o tym, by pić zioła na nerki w odpowiednich i rozsądnych ilościach. Zioła mogą być również świetnym sposobem na profilaktykę chorób nerek.

mojarafa.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *