Jakie przynęty na spinning?

Wędkarstwo spinningowe cieszy się niegasnącą popularnością. Nic dziwnego, to metoda przeznaczona nie tylko dla doświadczonych wędkarzy, ale także początkujących amatorów. Spinning służy przede wszystkim do połowu drapieżnych podwodnych mieszkańców, takich jak szczupak, okoń czy sum. Jakie zatem dokładnie przynęty spinningowe najlepiej sprawdzą się w przypadku konkretnego gatunku ryby? Zebraliśmy najskuteczniejsze propozycje w tym artykule. Sprawdź!

Przynęty na spinning

Błystki, wahadłówki, woblery, gumy, fly jerki, cykady… przynęty spinningowe na ryby są dostępne w wielu postaciach. Na rynku znajdziesz przynęty produkowane seryjnie przez znane marki, takie jak DAM, Savage Gear i Rapala, jak i wykonywane własnoręcznie przez polskich rękodzielników na przykład Dariusza Furgoła z Wędkarskiej Polski czy Przemysława Sambora.

Coraz większe grono pasjonatów wędki wybiera przynęty na spinning produkowane własnoręcznie, ponieważ wyróżnia je drobiazgowa szczegółowość i odwzorowanie detali. To wabiki dopracowane pod każdym względem, oryginalne oraz niepowtarzalne. Nie ma dwóch takich samych przynęt spinningowych na ryby wyrabianych metodą rękodzieła, ponieważ każda z nich powstaje w zaciszu pracowni, budowana od podstaw przez rękodzielnika.

Przynęty na suma spinning

Potężne sumy są łakome zwłaszcza na duże woblery, które dokładnie imitują żywy narybek. Ta przynęta spinningowa na ryby dzieli się na głęboko penetrujące strefę denną, jak również wabiące drapieżniki bliżej powierzchni wody. Woblery poruszające się płytko sprawdzą się zwłaszcza w nocy – warto zainwestować w wabiki w jaskrawych odcieniach żółci, zieleni, niebieskiego lub fioletu.

Do łowienia wąsaczów warto wykorzystać przynęty spinningowe o mocnej akcji. Polecamy zwłaszcza produkty od renomowanych marek, takich jak Savage Gear i DAM. Ich przynęty powstają z wysokogatunkowych materiałów, przy czym niektóre kosztują tylko kilka lub kilkanaście złotych. Takie wabiki z powodzeniem posłużą Ci przez wiele sezonów!

Przynęty spinningowe na okonia

Do połowu okonia wykorzystasz kilka rodzajów przynęt spinningowych, począwszy na wahadłówkach, po obrotówki, a także gumowe robaki, larwy i owady. Zwłaszcza te ostatnie wykazują wysoką skuteczność – potocznie zwane garbusy chętnie polują na widelnice, które można dozbroić dodatkowo główką jigową.
Szczególną zwróć uwagę zwłaszcza na przynęty na okonia w nasyconych barwach, ponieważ te drapieżniki chętnie atakują wabiki w odcieniu motoroil. To barwa oleju silnikowego, która pięknie mieni się w słońcu. Z takim wabikiem szansa na połów skutecznie wzrasta!

Przynęty spinningowe na szczupaki

Kto nie marzy o upolowaniu dorodnego szczupaka, który dla wielu stanowi najważniejsze łowieckie wyzwanie? Jeśli jesteś w tym gronie, koniecznie wyposaż swoje pudełko w drobne obrotówki i wahadłówki, które nie tylko kusząco mienią się w wodzie, ale też tworzą dużą falę hydroakustyczną dodatkowo przykuwającą uwagę drapieżników.

Wśród przynęt spinningowych na szczupaka prym wiodą także specjalne gumy na szczupaka imitujące narybek. Charakteryzuje je nie tylko nęcąca do ataku kolorystyka, ale też mocna praca ogona i niezwykła łatwość w prowadzeniu. Dlatego z gum na szczupaka chętnie korzystają amatorzy, jak i profesjonaliści.

Przynęty na szczupaka – spinning i nie tylko!

Warto wiedzieć, że tuż obok popularnego spinningu, znajduje się metoda muchowa, którą można wypróbować na swoich ulubionych łowiskach. Czym się wyróżnia? Zastosowaniem niezwykle skutecznych przynęt na szczupaki, takich jak streamery szczupakowe powstałe z syntetycznych materiałów o przeróżnym ubarwieniu.

Ich cechą charakterystyczną jest pierzasty ogon, który pięknie mieni się, faluje i opada w wodzie. W efekcie tego ryby są prowokowane do granic możliwości, co zwiększa szanse na wymarzony połów. Przynęta na szczupaki typu streamer kosztuje w sklepie internetowym nizel.pl nawet mniej niż 30 złotych.
Przynęty spinningowe na suma i inne drapieżniki

Jak zatem widzisz, odpowiednio dobrana przynęta to gwarancja udanego połowu ryb. Do łowienia drapieżników warto zatem wykorzystać woblery, gumy, obrotówki, wahadłówki i streamery, które kupisz w atrakcyjnych cenach w sklepach wędkarskich. Dobra przynęta z powodzeniem posłuży Ci przez niejeden sezon!

mojarafa.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *