Jak wybrać najlepszą smycz dla psa?

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jednak to oczywiste stwierdzenie nie jest równoważne z tym, że przyjaźń jest bezproblemowa i pupil jest zawsze chętny do współpracy. Bardzo często w czasie spacerów, poprzez ciągnięcie i szarpanie na smyczy, daje nam do zrozumienia, że to on chce rządzić. Może to być uciążliwe. Dowiedz się, jaka jest na to recepta w postaci wyboru odpowiedniej smyczy.

Smycz klasyczna warta uwagi

Klasycznymi modelami smyczy najlepiej posługiwać się, jeśli chcemy mieć psa blisko siebie i pod kontrolą. Takie rozwiązanie sprawdza się, jeśli przez krótki moment trzeba mieć czworonoga przy sobie, a potem swobodnie można go już puścić na przykład na łące. Sklep z akcesoriami dla psów Tiptop oferuje bardzo dobrej jakości smycze firmy Truelove model Active z odblaskami 3M™ Scotchlite™. Długość to 110 albo 200 cm. Kolejnym kryterium wyboru jest wielkość psa, dlatego smycze są w 3 rozmiarach, dla psów: małych, średnich i dużych. Rozmiar i waga karabińczyka są adekwatne także do ich gabarytów.

Modyfikacją takiego rozwiązania jest przepinana smycz Truelove Active Pro z wszytymi kółkami oraz karabińczykami zamocowanymi na dwóch końcach. Taki wynalazek daje nam dużo możliwości modyfikacji. Możemy skracać smycz na parę różnych długości, opasać się nią albo prowadzić dwa psy. Bardzo dobre i sensowne rozwiązanie w różnych sytuacjach.

Smycz Flexi – automatyczne rozwiązanie

Inną propozycją jest smycz Flexi renomowanej i bardzo popularnej marki niemieckiej, charakteryzująca się trwałością, solidnym wykonaniem i ciekawym designem. Smycz automatyczna Flexi to rozwiązanie polegające na rozwijaniu linki lub taśmy z bębna ukrytego w rękojeści. Dzięki sprężynom następuje samoistne zwijanie smyczy. Dla większych psów jest możliwość zakupu smyczy z większą długością, która może sięgać nawet 10 m. Smycz Flexi to idealne rozwiązanie tam, gdzie nie możemy puścić psa, ale chcemy mu dać więcej luzu. Z tego powodu dobrze sprawdza się np. w mieście lub w parkach.

Należy nadmienić, że smycz automatyczna z taśmą jest polecana dla silniejszych psów, w szczególności tych, które szarpią.

Inne możliwości wyboru smyczy

Smycz z amortyzatorem jest polecana dla psów ciągnących i szarpiących. Chroni kręgosłup szyjny czworonoga i jednocześnie zmniejsza ryzyko kontuzji opiekuna. Również istnieje możliwość zakupu osobno amortyzatora, który dopina się do smyczy i obroży. Amortyzatory mają różną siłę działania. Wybór konkretnej siły jest uwarunkowany wielkością psa, jego temperamentem oraz tym, jakie będzie zastosowanie smyczy. W ofercie znajdziesz między innymi smycze Dogi z lekkim i miękkim amortyzatorem, smycze Adventure, które idealnie sprawdzają się podczas treningów w takich sportach jak dogtrekking lub canicross, smycze Bungee z elastycznym amortyzatorem (dostępne w 3 wariantach), a także smycze Touring wyposażone w ultralekki, aluminiowy amortyzator.

Kolejna przydatna rzecz to linka, której długość może sięgać 10 metrów. Służy do nauki na przykład przywoływania. Przydaje się bardzo, jeśli wiemy albo przypuszczamy, że włochaty przyjaciel, może gdzieś czmychnąć, a chcemy mieć go pod stałą kontrolą. Łatwiej jest dogonić i złapać linkę niż samego psa. Jest ona także używana do trekkingu i tropienia. W ofercie firmy znajduje się Linka treningowa dla psa BioThane® wykonana z wodoodpornego, lekkiego, elastycznego i wytrzymałego na zerwanie materiału.

Dla tych, którzy uprawiają canicross firma Tiptop24.pl poleca pas wraz ze smyczą – JoQu® Light Canicross Belt + lina Canicorss Rope Shock. Wykonano go z ultra lekkich i wodoodpornych materiałów. Posiada innowacyjny system podpinania smyczy do odpornej na przetarcia liny, zamocowanej do pasa przy pomocy klamry z blokadą.

Inną modyfikacją smyczy jest tak zwany dwójnik, który umożliwia przypięcie do jednej smyczy dwóch psów.

Odpowiednio dobrana smycz to gwarancja komfortu psa, jak również właściciela, który wyprowadza go na spacer. Należy dobrać rodzaj smyczy do rozmiaru, charakteru zwierzęcia oraz do otoczenia, w którym nasz druh będzie spacerował. Najważniejsze, aby była dopasowana na tiptop!

mojarafa.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *