Jak urządzić przyjazny dom dla zwierząt?

Planujesz adopcję psa lub kota? Zadbaj o stworzenie dla swojego pupila przyjaznego domu!

Odpowiednia przestrzeń do wypoczynku i zabawy

W pierwszej kolejności konieczne jest przygotowanie właściwej przestrzeni dla pupila, aby miał on miejsce zarówno do wypoczynku, jak i do zabawy.

Trzeba pamiętać o tym, że im większe zwierzę, tym więcej powierzchni będzie ono wymagało. Gdy zatem planuje się adopcję psa do mieszkania w bloku, trzeba pamiętać o tym, że psy dużych ras mogą nie czuć się w nim komfortowo.

Warto również odpowiednio zabezpieczyć meble, sprzęty i inne przedmioty, które mogą być wywrócone lub zrzucone przez zwierzę.

Zabezpieczenie balkonu

Jeśli adoptujemy zwierzę do mieszkania lub domu z balkonem, konieczne będzie jego zabezpieczenie.

Balkon powinien być osiatkowany, czyli zabezpieczony wytrzymałą siatką. Dzięki temu można zapobiec poważnym problemom, gdy zwierzę nieopatrznie wypadnie z balkonu lub skoczy za przelatującym ptakiem.

Usunięcie niebezpiecznych roślin

Gdy mamy w domu żywe rośliny, konieczne jest sprawdzenie, czy będą one bezpieczne dla zwierzęcia. Dotyczy to zwłaszcza kotów, które mają tendencję do podgryzania liści.

Do roślin niebezpiecznych dla kotów zaliczane są między innymi bluszcze, fikusy, draceny, difenbachie, skrzydłokwiaty, gwiazdy betlejemskie, aloesy.

W ogrodzie również nie powinny znajdować się szkodliwe dla zwierząt kwiaty, krzewy, drzewa.

Właściwe miejsce i produkty na pokarm

Zwierzę powinno mieć odpowiednią przestrzeń, w której będzie jadło i piło wodę. Powinno ono znaleźć się w miejscu cichym i spokojnym, na przykład w narożniku kuchni.

Gdy planujemy adopcję zwierzęcia, ale jednocześnie dużo czasu spędzamy poza domem, warto pomyśleć o zakupie automatycznego podajnika do karmy. Będzie on podawał ją zgodnie z harmonogramem, na przykład co kilka godzin.

Dla kotów dobrym wyborem będzie również fontanna na wodę. Koty są zwierzętami, które mało piją, a fontanna z płynącą wodą zachęca je do picia i odpowiedniego nawodnienia, co pomaga zapobiegać problemom z nerkami.

Jeśli szukasz nowoczesnego podajnika karmy lub fontanny dla zwierzęcia, znajdziesz je w sklepie Techwish pod adresem https://techwish.pl/pl/129-dla-zwierzat

Wybór odpowiedniej kuwety i żwirku

Gdy w domu ma pojawić się kot, trzeba będzie kupić dla niego kuwetę i dobrać do niej żwirek.

Kuweta powinna być duża oraz ustawiona w miejscu, gdzie zwierzę będzie miało zapewnioną prywatność. Nie powinno się umieszczać jej przy miskach z karmą i wodą, a także przy hałasujących sprzętach domowych.

Do kuwety konieczny będzie też żwirek, na przykład drobny żwirek bentonitowy, który jest akceptowany przez większość kotów.

Drapaki dla kotów

Koty mogą spowodować spore zniszczenia swoimi pazurkami. Trzeba więc pamiętać o ich regularnym obcinaniu i dodatkowo zaopatrzyć się w drapak, by odciągnąć zwierzę od drapania mebli. Drapak może być też świetną przestrzenią do wypoczynku oraz do zabaw.

Do wyboru jest wiele typów drapaków, na przykład drapaki z hamakami, kryjówkami. Można też wybrać drapaki kartonowe, które lubiane są przez wiele kotów, drapaki na ściany, narożniki.

mojarafa.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *