Czy dbasz odpowiednio o żywienie swojego psa?

Jeżeli jesteś opiekunem czworonoga, z pewnością zależy Ci na tym, aby zapewnić mu jak najlepsze warunki do życia i zachowania zdrowia. Bez względu na to, czy jesteś zainteresowany karmą mokrą lub suchą, warto dostosować ją do indywidualnych potrzeb Twojego pupila. O czym warto pamiętać przy wyborze pożywienia? O tym poniżej!

Mokra karma dla psa zachęci nawet niejadka

Co powinna zawierać karma mokra?

Zatroszcz się o prawidłowe wdrożenie nowej karmy

Mokra karma dla psa zachęci nawet niejadka

Bez względu na to, czy Twój podopieczny to psi senior czy szczenię – jeżeli tylko należy to grona niejadków, wówczas mokra karma powinna zachęcić go do dokładnego wylizania miski! W przeciwieństwie do karmy suchej, decydując się na wariant z puszki możesz liczyć na to, że Twój pupil nie będzie mógł doczekać się kolejnych posiłków, nawet jeżeli wykazuje obojętna postawę wobec jedzenia. Sięgając po karmy mokre możesz bowiem oczekiwać, że są one bardziej aromatyczne. Mokra karma dla psa Koema jest przykładem propozycji, która stanowi świetny kompromis między samodzielnie przyrządzanym posiłkiem dla pupila, a w pełni skondensowanym produktem zamkniętym w puszce. W przypadku psów dorosłych jak i szczeniąt po karmę mokrą można sięgać z powodzeniem także w tych sytuacjach, kiedy zwierzak jest na etapie wymiany zębów na stałe, albo z racji wieku ma wyraźne braki w uzębieniu, które powodują trudności w jedzeniu. Kupując taką morką karmę masz pewność, że ułatwiasz mu spożywanie bez poczucia dyskomfortu.

Co powinna zawierać karma mokra?

Prawidłowe żywienie psa to w zasadzie podstawa pozwalająca na zapewnienie pupilowi optymalnych warunków do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Warto pamiętać o tym, że sposób żywienia powinien być dostosowany do rasy, wieku oraz ewentualnych dolegliwości czworonoga. Mokra karma dla szczeniaka będzie miała bowiem inny skład w porównaniu np. dla psich seniorów po kastracji czy sterylizacji. Jeżeli chcesz kupić najlepszą karmę dla szczeniaka – szukaj też w składzie bogatych kwasów tłuszczowych.

Niemniej jednak, jeżeli chcesz umieć rozpoznawać, czy skład karmy jest dobry – warto upewnić się, jaki procent stanowi mięso, a jaki zboża. Jeżeli np. masz do czynienia produktem pełnym zapychających substancji, pszenicy czy np. kukurydzy – warto znaleźć dla psa inną mokrą karmę. Jeżeli dostrzeżesz, że po niektórych puszkach Twój pies wykazuje specyficzne objawy, takie jak np. wylizywanie się, swędzenie – warto zgłosić się z tym do weterynarza. Może bowiem okazać się, wybrana przez Ciebie sucha czy mokra karma uczula go. Najlepsza dieta psa to taka, która będzie w 100% dopasowana do jego potrzeb, wieku i stanu zdrowia. Odwiedź sklep Koema i sięgnij po jakościowe propozycje dla Twojego zwierzaka.

Zatroszcz się o prawidłowe wdrożenie nowej karmy

Jeżeli przymierzasz się do zmiany producenta karmy – warto stopniowo wdrażać nowy sposób żywienia stopniowo. Dzięki temu unikniesz żołądkowych rewolucji u swojego pupila. Mogą one wyrażać się np. w wymiotach lub biegunkach. Stopniowo przyzwyczajanie psiego organizmu do nowego sposobu żywienia powinno polegać na sukcesywnym mieszaniu nowej karmy z dotychczasową. Cykliczne zwiększanie proporcji pomoże sprawić, że nowy sposób żywienia odbędzie się bez rewolucji żołądkowych Twojego czworonożnego podopiecznego.

Powyższy poradnik powinien dostarczyć Ci inspiracji w kontekście wyboru odpowiedniego sposobu żywienia. Kupując karmę dobrej jakości inwestujesz w jego zdrowie i przyczyniasz się do zapewnienia mu lepszego życia.

mojarafa.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *