Akwarium dla rybek – jak wybrać?

Akwarystyka to piękne, choć bardzo wymagające hobby. Jeśli myślisz o założeniu swojego pierwszego akwarium to możesz czuć się nieco zagubionym w tym, nadal przecież jeszcze obcym i tajemniczym świecie. Ale przecież każdy kiedyś zaczynał – nawet najbardziej doświadczony akwarysta stawiał kiedyś pierwsze kroki. A jeśli zaczynać – to najlepiej od podstaw! Sprawdź jak wybrać akwarium!

  1. Wybór akwarium
  2. Wielkość
  3. Kształt

Jak wybrać akwarium?

Żeby wybrać odpowiednie akwarium, musisz wziąć pod uwagę całkiem sporo kryteriów. Liczy się przecież nawet to, gdzie masz zamiar postawić swoje akwarium – nawet stosunkowo niewielkie może być przecież całkiem ciężkie, dlatego musisz starannie przemyśleć, czy masz na nie dość miejsca w domu i czy, na przykład półka, będzie w stanie wytrzymać ten ciężar. W innym wypadku może dojść do prawdziwej katastrofy. Żeby wybrać odpowiednie akwarium musisz wziąć też pod uwagę wiele innych kwestii. A do najważniejszych z całą pewnością należą wielkość akwarium oraz jego kształt. Pamiętaj też, że samo akwarium to nie wszystko – będziesz potrzebował też odpowiednich akcesoriów. Akwarium dla rybek to jednak dobry start. A jeśli chcesz takie kupić, zajrzyj tutaj: https://hubun.pl/26-akwarium-dla-ryb.

Wielkość

Im większe akwarium, tym większy koszt jego założenia. Musisz mieć to na uwadze, gdy szukasz idealnego akwarium. Jednak nie kieruj się ceną, jako jedynym czy głównym kryterium – chodzi przecież o dobro istot, które będą w nim żyć. Dlatego przede wszystkim zastanów się, co chcesz hodować w akwarium. Różne gatunki ryb, krewetek, skorupiaków czy ślimaków ma najróżniejsze wymagania. Niektóre z rybek potrzebują dużej przestrzeni i sporego terytorium, muszą też być trzymane w większej grupie, bo pływają zazwyczaj grupowo, łącząc się w ławice. Są też wodne stworzenia, które nie należą do najbardziej ruchliwych i duże terytorium nie jest im potrzebne – spokojnie odnajdą się w tym mniejszym.

Kształt

To kolejna bardzo ważna rzecz. Do wyboru masz klasyczne proste, prostokątne akwaria – te są jednymi z najbardziej popularnych. Jednak na nich wybór się nie kończy. Mniej popularne, ale bardzo efektowne są akwaria z wypukłą przednią szybą, które dają bardzo interesujący efekt. Istnieją też akwaria narożne, ale te z reguły są bardzo duże, same w sobie stanowią olbrzymią ozdobę. Ostatnim z rodzajów akwariów są kule – te nadają się do transportu rybek czy hodowli krewetek słodkowodnych. Kształt akwarium zależy głównie od twoich możliwości i potrzeb estetycznych.

 

mojarafa.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *