Akcesoria do pielęgnacji psa

Posiadanie psa to ogromny obowiązek. Dlatego jeszcze przed przyjęciem pod swój dach pupila warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Są to przedmioty potrzebne do zachowania higieny zębów, sierści czy pazurów. Ważne jest również wybranie odpowiednich kosmetyków. Co powinien mieć każdy właściciel psa?

Jakie akcesoria do pielęgnacji psa wyróżniamy?

Na rynku istnieje wiele akcesoriów do pielęgnacji psa o różnych zastosowaniach. Mowa tu zarówno o kosmetykach, jak i przedmiotach niezbędnych podczas czesania czy przycinania pazurków. W większości sklepów zoologicznych można znaleźć takie produkty, jak:

 • szampony,
 • gilotynki do pazurów,
 • spraye do rozczesywania włosów,
 • odżywki do włosów,
 • pasty do zębów,
 • płyny do przemywania uszu,
 • grzebienie,
 • krople do oczu,
 • szczotki,
 • chusteczki do przecierania zębów,
 • maści ochronne do łap,
 • chusteczki pielęgnacyjne.

Każdy z takich produktów występuje w wielu wariantach. W sklepach można znaleźć np. szampony ziołowe czy pasty do zębów o smaku pietruszki.

Pies w trakcie czesania za pomocą szczotki

Które akcesoria do pielęgnacji psów są niezbędne?

Każdy właściciel czworonoga powinien wyposażyć się w konkretne akcesoria do pielęgnacji psa. W skład obowiązkowej wyprawki wchodzą grzebień lub szczotka, szampon oraz specjalne cążki do paznokci, które różnią się znacznie od tych wykorzystywanych przez ludzi. Niektóre osoby decydują się też na kupowanie preparatów do pielęgnacji psich zębów oraz odżywek wpływających na kondycję sierści i łatwość jej rozczesywania.

Akcesoria do pielęgnacji psów są dostępne w wielu wariantach, dlatego wybór odpowiednich produktów często bywa trudny. Warto kierować się nie tylko ceną, lecz także funkcjonalnością konkretnych produktów i ich działaniem na ciało czworonoga. W przypadku szczotek czy szamponów dobrym pomysłem jest zapoznanie się z zaleceniami producentów. Sierść każdej rasy jest bowiem nieco inna.

W sklepach zoologicznych można znaleźć dziesiątki różnych szczotek czy grzebieni. Wybierając dany produkt, warto kierować się komfortem pupila i przeznaczeniem konkretnego produktu dla czworonogów określonych ras. Niektóre modele mogą być bowiem stosowane u psów o delikatnej sierści, podczas gdy inne sprawdzą się lepiej u dużych ras o twardych włosach – mówi specjalista ze sklepu zoologicznego Psokoty.pl.

Dlaczego warto stosować akcesoria dla psów?

Akcesoria do pielęgnacji psów mają za zadanie pomóc utrzymać ich higienę. Czworonogi powinny być regularnie kąpane i czesane. Podobnie jest także w przypadku mycia zębów. Są to zabiegi niezbędne do zachowania zdrowia pupila przez długi czas, dlatego nie warto oszczędzać na akcesoriach i kosmetykach przeznaczonych do tego celu.

Warto zadbać o to, by wybierane produkty cechowały się wysoką jakością i nie uczulały psa. Jest to szczególnie istotne w przypadku szamponów, które dotykają bezpośrednio skóry. Niektóre zwierzaki nie lubią czesania czy mycia zębów, jednak jest to konieczność, a dobór odpowiednich akcesoriów ułatwia przeprowadzenie tych zabiegów w bezpieczny i przyjemny sposób.

mojarafa.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *