tlo
MojaRafa.pl » Obowiązki akwarysty morskiego

Początek jest zawsze łatwy, problemy zaczynają się później.
Początek jest zawsze łatwy, problemy zaczynają się później.
Początek jest zawsze łatwy, problemy zaczynają się później.

Obowiązki akwarysty morskiego


Piękny wygląd ryb morskich i poruszających się korali, zachęca wielu ludzi na zmianę swojego zainteresowania na hobby, jakim jest akwarystyka morska.

Ale nie wszystkie osoby są w pełni świadome, jaki to jest obowiązek, aby utrzymać delikatne życie morskie, w dobrej kondycji i zdrowiu. W dzisiejszych czasach za sprawą nowych technologii sprawia, że hodowla rafy czy ryb morskich jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Decyzje o kupnie akwarium morskiego, nie powinny być podejmowane pochopnie. Potencjalny właściciel przyszłej morszczyzny musi być dobrze zorientowani we wszystkich obowiązkach, jakie wymusza hodowla zwierząt morskich.
Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z literaturą fachową. Trzeba, bowiem dowiedzieć się o życiu w warunkach naturalnych, o poszczególnych rybach i bezkręgowcach, które nas interesują.
Nie wszystkie gatunki oferowane w handlu są równie dobrze nadające się do typowego domowego akwarium. Na początek należy wybrać odpowiednie gatunki ryb, korali i bezkręgowców, które mają mniejsze wymagania, co do jakości wody. Pozwoli nam to na uniknięcie niektórych błędów, których to wymagające zwierzaki nam nie wybaczą.

Akwarium morskie wymaga starannego utrzymania w czystości, z regulacją odpowiedniej temperatury i odpowiedniego oświetlenia, i wiele, wiele innych parametrów chemicznych wody.

Stabilne zasolenie jest bardzo ważne, więc dolewanie odparowanej wody każdego dnia to rzecz święta. Ryby i bezkręgowce muszą być karmione regularnie małymi porcjami kilka razy dzienni. Należy pamiętać, iż różne gatunki mają różne wymagania żywieniowe. Wreszcie, należy pamiętać, że system wodny akwariów morskich oparty jest na mechaniczno-hydraulicznych systemach, takich jak filtry, pompy, grzałki i osprzęt oświetlenia . Podobnie jak wszystkie urządzenia i te elementy wymagają regularnej konserwacji w celu utrzymania ich w skuteczności działanie.
Ponieważ potrzebują opieki, akwaria morskie nie mogą być pozostawione bez opieki przez więcej niż jeden dzień. Dobry pomysłem jest, aby zaangażować członka rodziny lub bliskiego znajomego najlepiej znającego temat akwarystyki morskiej. W ten sposób możemy poprosić ich o pomoc w opiece nad naszą rafą, gdy jesteś gdzieś daleko od domu.
Poniesione wydatki finansowe, oprócz ciągłego dokształcania i dużej ilości poświęconego czasu, to na dodatek akwarium morskie wymaga znacznych nakładów finansowych.
Koszty założenia nowego zbiornika morskiego to, od 2000 do 7000 tyś. złotych, mowa tu oczywiście o małych i średnich zbiornikach. Oraz co miesięczne zaangażowanie finansowe do uzupełnienia dostaw zwierząt, pożywienia,odczynników chemicznych, soli, wody i prądu.
Przy wyborze nowego akwarium bardzo ważne są wszystkie te czynniki, większe akwarium, to większy system, tym większe koszty. Morski biotop jest czymś wspaniałym, ambitnym i edukacyjnym hobby, które jest satysfakcjonującym doświadczeniem dla hobbysty i jego całej rodziny.